Są to dane zbiorcze z różnych uczelni. Uwzględnione są kierunki, w których w danym roku było przynajmniej 10 absolwentów.
⇑Liczba absolwentów
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| liczba absolwentów |
|---|
| rok 2014 | 283 |
|---|
| rok 2015 | 308 |
|---|
| rok 2016 | 267 |
|---|
| rok 2017 | 315 |
|---|
| rok 2018 | 263 |
|---|
| rok 2019 | 280 |
|---|
| rok 2020 | 349 |
|---|
| rok 2021 | 324 |
|---|
| rok 2022 | 324 |
|---|
| rok 2023 | 375 |
|---|
| rok 2024 | 336 |
|---|
Liczba absolwentów
artystyczne (Ist.)
wykres: liczba absolwentów w latach 2014-2024.
⇑Dalsze studia
Procent absolwentów, którzy mieli doświadczenie studiowania po uzyskaniu dyplomu:
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| % absolwentów |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 86,6% |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 85,6% |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 79,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 79,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 77,2% |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 71,3% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 72,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 72,2% |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 70,9% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 60,4% |
|---|
Uwzględnione są zarówno przypadki kontynuowania studiów rozpoczętych przed uzyskaniem dyplomu, jak i studiów podjętych po dyplomie.
Dalsze studia po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy kontynuowali studia po uzyskaniu dyplomu
Procent absolwentów, którzy po uzyskaniu dyplomu podjęli i ukończyli studia II stopnia
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| podjęli studia II stopnia | ukończyli studia II stopnia |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | | |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | | 67,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | | 67,8% |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | | 62,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | | 52,4% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | | 54,2% |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | | 47,6% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | | 49,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | | 47,8% |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | | 31,5% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | | 0,0% |
|---|
⇑Ryzyko bezrobocia
Ryzyko bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 2,4% | 1,7% | 0,9% | 1,7% | 2,6% | 3,4% | 2,0% | 1,8% | 1,1% | 2,2% | 1,7% |
|---|
| w II roku | | 2,5% | 1,1% | 0,7% | 1,6% | 2,3% | 1,6% | 1,3% | 1,5% | 1,3% | 0,8% |
|---|
| w III roku | | | 3,0% | 2,3% | 3,4% | 4,5% | 2,8% | 2,8% | 3,2% | 4,2% | 4,3% |
|---|
| w IV roku | | | | 2,3% | 3,6% | 3,8% | 2,7% | 5,9% | 2,7% | 3,0% | 5,2% |
|---|
| w V roku | | | | | 3,1% | 3,2% | 2,9% | 5,7% | 4,6% | 2,1% | 3,3% |
|---|
Ryzyko bezrobocia w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Ryzyko bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 0,60 | 0,59 | 0,21 | 0,41 | 0,63 | 0,99 | 0,61 | 0,35 | 0,14 | 0,51 | 0,20 |
|---|
| w II roku | | 1,20 | 0,30 | 0,20 | 0,55 | 0,72 | 0,54 | 0,27 | 0,28 | 0,40 | 0,14 |
|---|
| w III roku | | | 1,06 | 0,87 | 0,95 | 1,53 | 0,56 | 0,84 | 0,83 | 1,11 | 0,70 |
|---|
| w IV roku | | | | 0,85 | 1,76 | 1,51 | 0,72 | 1,62 | 0,68 | 0,96 | 1,03 |
|---|
| w V roku | | | | | 1,19 | 1,50 | 0,89 | 1,78 | 1,04 | 0,97 | 1,03 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję indywidualnego ryzyka bezrobocia do średniej stopy rejestrowanego bezrobocia w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartość wskaźnika jest równa średniej tych proporcji.
Wartości poniżej 1 oznaczają niższe przeciętnie ryzyko bezrobocia absolwentów niż w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości powyżej 1 oznaczają wyższe ryzyko.
Względny wskaźnik bezrobocia w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
⇑Praca
Średni czas poszukiwania pierwszej pracy po uzyskaniu dyplomu (w miesiącach)
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | 24,11 | 29,28 |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 22,06 | 24,04 |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 23,48 | 26,34 |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 18,26 | 21,24 |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 16,41 | 19,63 |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 17,23 | 20,81 |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 14,75 | 16,71 |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 16,39 | 19,14 |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 12,78 | 14,10 |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 9,32 | 10,66 |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 4,32 | 4,77 |
|---|
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej jakiejkolwiek pracy
artystyczne (Ist.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej jakiejkolwiek pracy po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej pracy na umowę o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej pracy po dyplomie na umowę o pracę. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Procent absolwentów, którzy pracowali w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie |
|---|
| abs. z roku 2014 | 22,2% | 14,0% | 3,4% |
|---|
| abs. z roku 2015 | 28,1% | 20,5% | 2,9% |
|---|
| abs. z roku 2016 | 25,4% | 18,5% | 1,1% |
|---|
| abs. z roku 2017 | 39,7% | 28,7% | 4,8% |
|---|
| abs. z roku 2018 | 48,0% | 33,5% | 4,6% |
|---|
| abs. z roku 2019 | 43,6% | 30,6% | 2,1% |
|---|
| abs. z roku 2020 | 51,6% | 37,8% | 5,5% |
|---|
| abs. z roku 2021 | 45,1% | 27,5% | 5,9% |
|---|
| abs. z roku 2022 | 46,9% | 33,0% | 5,6% |
|---|
| abs. z roku 2023 | 43,2% | 27,2% | 3,5% |
|---|
| abs. z roku 2024 | 46,4% | 31,9% | 5,4% |
|---|
Wartości te pokazują, za jaką część absolwentów w badanym okresie wpłynęła składka z tytułu pracy: jakiejkolwiek, na umowę o pracę oraz samozatrudnienia.
Jakakolwiek praca w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy podjęli jakąkolwiek pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca na umowę o pracę w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na zasadzie samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie.
Czas pracy, jako procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów w pierwszym roku po dyplomie
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| jakakolwiek praca | 32,3% | 29,7% | 32,6% | 30,4% | 36,7% | 31,7% | 31,5% | 26,3% | 16,1% | 17,7% | 13,2% |
|---|
| umowa o pracę | 22,4% | 18,6% | 23,6% | 18,5% | 26,8% | 23,3% | 23,4% | 18,6% | 12,2% | 13,4% | 8,3% |
|---|
| samozatrudnienie | 2,8% | 2,9% | 3,8% | 4,5% | 3,2% | 1,6% | 4,1% | 3,4% | 0,9% | 1,9% | 2,7% |
|---|
Jest to średni procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów: w jakiejkolwiek formie, na umowę o pracę oraz w ramach samozatrudnienia. Wartości te informują o długotrwałości pracy.
Czas pracy w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w jakiejkolwiek formie w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie na umowę o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w ramach samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
⇑Wynagrodzenie
Średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 |
|---|
| w I roku | 3 481 zł | 3 654 zł | 3 139 zł | 2 600 zł | 2 301 zł | 2 076 zł | 2 057 zł | 1 793 zł | 1 904 zł | 1 776 zł | 1 303 zł |
|---|
| w II roku | | 4 465 zł | 4 091 zł | 3 570 zł | 3 181 zł | 2 793 zł | 2 526 zł | 2 276 zł | 2 196 zł | 1 998 zł | 1 585 zł |
|---|
| w III roku | | | 4 646 zł | 4 236 zł | 3 847 zł | 3 205 zł | 3 006 zł | 2 572 zł | 2 500 zł | 2 407 zł | 2 029 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 5 403 zł | 4 931 zł | 4 145 zł | 3 707 zł | 3 211 zł | 2 837 zł | 2 867 zł | 2 352 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 5 759 zł | 5 185 zł | 4 721 zł | 3 862 zł | 3 560 zł | 3 142 zł | 2 880 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki ze wszystkich form zatrudnienia uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony. Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie w ogóle nie mieli zatrudnienia.
Wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku ze wszystkich źródeł
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 |
|---|
| w I roku | 4 270 zł | 4 414 zł | 3 751 zł | 3 124 zł | 2 680 zł | 2 699 zł | 2 512 zł | 2 195 zł | 2 136 zł | 2 063 zł | 1 616 zł |
|---|
| w II roku | | 5 393 zł | 4 495 zł | 4 218 zł | 3 605 zł | 3 194 zł | 2 866 zł | 2 579 zł | 2 685 zł | 2 222 zł | 2 146 zł |
|---|
| w III roku | | | 5 403 zł | 5 039 zł | 4 375 zł | 3 639 zł | 3 357 zł | 3 015 zł | 3 122 zł | 2 815 zł | 2 410 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 6 166 zł | 5 520 zł | 4 674 zł | 4 063 zł | 3 691 zł | 3 438 zł | 3 288 zł | 2 922 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 6 395 zł | 5 997 zł | 5 202 zł | 4 242 zł | 3 850 zł | 3 742 zł | 3 216 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki z tytułu umów o pracę uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony na umowę o pracę.
Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie nie byli zatrudnieni na umowę o pracę.
Wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku z umowy o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 0,39 | 0,45 | 0,46 | 0,43 | 0,41 | 0,40 | 0,44 | 0,41 | 0,47 | 0,46 | 0,33 |
|---|
| w II roku | | 0,51 | 0,53 | 0,51 | 0,52 | 0,50 | 0,50 | 0,49 | 0,49 | 0,50 | 0,38 |
|---|
| w III roku | | | 0,54 | 0,54 | 0,56 | 0,52 | 0,54 | 0,52 | 0,53 | 0,55 | 0,48 |
|---|
| w IV roku | | | | 0,63 | 0,63 | 0,59 | 0,61 | 0,59 | 0,56 | 0,60 | 0,53 |
|---|
| w V roku | | | | | 0,66 | 0,66 | 0,70 | 0,64 | 0,65 | 0,61 | 0,61 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję jego średnich zarobków do średnich zarobków w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartości powyżej 1 oznaczają, że przeciętnie absolwenci zarabiają powyżej średniej w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości poniżej 1 oznaczają wynagrodzenie poniżej średniej.
Absolwenci po studiach są zazwyczaj na początku swojej kariery zawodowej, stąd wskaźnik ten często przyjmuje wartości poniżej 1.
Względny wskaźnik zarobków w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.