Są to dane zbiorcze z różnych uczelni. Uwzględnione są kierunki, w których w danym roku było przynajmniej 10 absolwentów.
⇑Liczba absolwentów
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| liczba absolwentów |
|---|
| rok 2014 | 227 |
|---|
| rok 2015 | 254 |
|---|
| rok 2016 | 221 |
|---|
| rok 2017 | 221 |
|---|
| rok 2018 | 135 |
|---|
| rok 2019 | 213 |
|---|
| rok 2020 | 195 |
|---|
| rok 2021 | 201 |
|---|
| rok 2022 | 172 |
|---|
| rok 2023 | 192 |
|---|
| rok 2024 | 192 |
|---|
Liczba absolwentów
artystyczne (Ist.)
wykres: liczba absolwentów w latach 2014-2024.
⇑Dalsze studia
Procent absolwentów, którzy mieli doświadczenie studiowania po uzyskaniu dyplomu:
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| % absolwentów |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 82,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 77,4% |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 84,6% |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 80,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 81,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 83,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 79,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 87,2% |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 80,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 74,0% |
|---|
Uwzględnione są zarówno przypadki kontynuowania studiów rozpoczętych przed uzyskaniem dyplomu, jak i studiów podjętych po dyplomie.
Dalsze studia po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy kontynuowali studia po uzyskaniu dyplomu
Procent absolwentów, którzy po uzyskaniu dyplomu podjęli i ukończyli studia II stopnia
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| podjęli studia II stopnia | ukończyli studia II stopnia |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | | |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | | 60,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | | 58,8% |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | | 64,3% |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | | 63,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | | 61,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | | 62,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | | 56,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | | 61,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | | 52,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | | 0,0% |
|---|
⇑Ryzyko bezrobocia
Ryzyko bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 1,8% | 1,7% | 1,7% | 1,4% | 2,1% | 2,8% | 2,6% | 1,2% | 2,1% | 1,3% | 2,7% |
|---|
| w II roku | | 0,8% | 1,3% | 0,8% | 1,4% | 2,4% | 2,0% | 2,0% | 1,4% | 2,4% | 2,3% |
|---|
| w III roku | | | 2,1% | 2,7% | 1,9% | 1,8% | 6,0% | 4,0% | 2,6% | 3,2% | 5,0% |
|---|
| w IV roku | | | | 2,5% | 2,5% | 2,6% | 4,3% | 7,5% | 3,6% | 4,0% | 2,9% |
|---|
| w V roku | | | | | 3,5% | 3,2% | 2,9% | 5,1% | 4,6% | 3,3% | 2,4% |
|---|
Ryzyko bezrobocia w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Ryzyko bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 0,48 | 0,42 | 0,27 | 0,31 | 0,37 | 0,61 | 0,47 | 0,20 | 0,35 | 0,15 | 0,26 |
|---|
| w II roku | | 0,16 | 0,19 | 0,24 | 0,43 | 0,51 | 0,66 | 0,45 | 0,28 | 0,42 | 0,28 |
|---|
| w III roku | | | 0,49 | 0,75 | 0,50 | 0,29 | 1,36 | 0,90 | 0,63 | 0,55 | 0,81 |
|---|
| w IV roku | | | | 0,71 | 0,65 | 0,64 | 1,10 | 1,58 | 0,81 | 0,75 | 0,58 |
|---|
| w V roku | | | | | 1,06 | 0,84 | 0,97 | 1,22 | 0,83 | 0,73 | 0,61 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję indywidualnego ryzyka bezrobocia do średniej stopy rejestrowanego bezrobocia w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartość wskaźnika jest równa średniej tych proporcji.
Wartości poniżej 1 oznaczają niższe przeciętnie ryzyko bezrobocia absolwentów niż w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości powyżej 1 oznaczają wyższe ryzyko.
Względny wskaźnik bezrobocia w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
⇑Praca
Średni czas poszukiwania pierwszej pracy po uzyskaniu dyplomu (w miesiącach)
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę |
|---|
| absolwenci z roku 2014 | 21,22 | 24,98 |
|---|
| absolwenci z roku 2015 | 18,78 | 24,74 |
|---|
| absolwenci z roku 2016 | 18,02 | 20,51 |
|---|
| absolwenci z roku 2017 | 21,79 | 27,12 |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 20,28 | 24,95 |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 17,65 | 24,35 |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 18,49 | 22,85 |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 15,87 | 22,84 |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 14,10 | 16,45 |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 10,59 | 12,40 |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 3,98 | 5,42 |
|---|
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej jakiejkolwiek pracy
artystyczne (Ist.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej jakiejkolwiek pracy po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej pracy na umowę o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej pracy po dyplomie na umowę o pracę. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Procent absolwentów, którzy pracowali w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie |
|---|
| abs. z roku 2014 | 30,0% | 21,2% | 1,3% |
|---|
| abs. z roku 2015 | 38,9% | 26,5% | 4,6% |
|---|
| abs. z roku 2016 | 38,0% | 28,5% | 4,1% |
|---|
| abs. z roku 2017 | 33,9% | 21,2% | 4,1% |
|---|
| abs. z roku 2018 | 33,3% | 17,0% | 3,7% |
|---|
| abs. z roku 2019 | 41,8% | 24,4% | 1,9% |
|---|
| abs. z roku 2020 | 37,9% | 23,1% | 4,6% |
|---|
| abs. z roku 2021 | 42,3% | 22,4% | 5,5% |
|---|
| abs. z roku 2022 | 44,8% | 25,6% | 1,7% |
|---|
| abs. z roku 2023 | 41,2% | 23,4% | 3,6% |
|---|
| abs. z roku 2024 | 44,3% | 28,1% | 2,1% |
|---|
Wartości te pokazują, za jaką część absolwentów w badanym okresie wpłynęła składka z tytułu pracy: jakiejkolwiek, na umowę o pracę oraz samozatrudnienia.
Jakakolwiek praca w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy podjęli jakąkolwiek pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca na umowę o pracę w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
artystyczne (Ist.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na zasadzie samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie.
Czas pracy, jako procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów w pierwszym roku po dyplomie
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| jakakolwiek praca | 32,0% | 27,5% | 26,8% | 29,1% | 24,6% | 27,0% | 19,1% | 21,8% | 26,4% | 28,2% | 20,4% |
|---|
| umowa o pracę | 20,8% | 18,5% | 17,3% | 15,5% | 15,3% | 16,4% | 11,3% | 15,4% | 19,8% | 20,9% | 15,9% |
|---|
| samozatrudnienie | 1,6% | 2,6% | 0,9% | 3,9% | 2,2% | 1,0% | 1,8% | 3,8% | 3,2% | 3,1% | 1,3% |
|---|
Jest to średni procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów: w jakiejkolwiek formie, na umowę o pracę oraz w ramach samozatrudnienia. Wartości te informują o długotrwałości pracy.
Czas pracy w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w jakiejkolwiek formie w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie na umowę o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
artystyczne (Ist.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w ramach samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
⇑Wynagrodzenie
Średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 |
|---|
| w I roku | 4 227 zł | 3 262 zł | 2 673 zł | 2 636 zł | 2 492 zł | 1 964 zł | 1 566 zł | 1 702 zł | 2 341 zł | 2 043 zł | 1 944 zł |
|---|
| w II roku | | 4 359 zł | 3 777 zł | 3 047 zł | 3 199 zł | 2 365 zł | 2 110 zł | 1 864 zł | 2 589 zł | 2 399 zł | 2 115 zł |
|---|
| w III roku | | | 4 335 zł | 4 237 zł | 3 708 zł | 3 150 zł | 2 453 zł | 2 469 zł | 2 963 zł | 2 538 zł | 2 273 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 5 379 zł | 4 863 zł | 3 966 zł | 3 214 zł | 2 785 zł | 3 639 zł | 3 218 zł | 2 887 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 5 532 zł | 4 757 zł | 4 568 zł | 3 686 zł | 4 483 zł | 3 452 zł | 3 386 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki ze wszystkich form zatrudnienia uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony. Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie w ogóle nie mieli zatrudnienia.
Wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku ze wszystkich źródeł
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 | absolwenci 2017 | absolwenci 2016 | absolwenci 2015 | absolwenci 2014 |
|---|
| w I roku | 5 275 zł | 4 519 zł | 3 783 zł | 3 274 zł | 3 169 zł | 2 809 zł | 2 157 zł | 2 291 zł | 2 638 zł | 2 106 zł | 2 030 zł |
|---|
| w II roku | | 4 877 zł | 4 655 zł | 4 076 zł | 3 834 zł | 2 993 zł | 2 606 zł | 2 516 zł | 3 099 zł | 2 418 zł | 2 516 zł |
|---|
| w III roku | | | 5 614 zł | 5 236 zł | 4 696 zł | 3 807 zł | 3 088 zł | 3 071 zł | 3 426 zł | 3 076 zł | 2 876 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 6 099 zł | 6 207 zł | 4 715 zł | 3 783 zł | 3 466 zł | 4 046 zł | 3 861 zł | 3 475 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 6 789 zł | 5 795 zł | 5 072 zł | 4 021 zł | 4 966 zł | 3 997 zł | 3 998 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki z tytułu umów o pracę uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony na umowę o pracę.
Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie nie byli zatrudnieni na umowę o pracę.
Wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku z umowy o pracę
artystyczne (Ist.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy artystyczne, studia I stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 | abs. 2017 | abs. 2016 | abs. 2015 | abs. 2014 |
|---|
| w I roku | 0,47 | 0,39 | 0,37 | 0,42 | 0,43 | 0,37 | 0,33 | 0,38 | 0,56 | 0,51 | 0,46 |
|---|
| w II roku | | 0,47 | 0,46 | 0,43 | 0,50 | 0,42 | 0,40 | 0,37 | 0,59 | 0,57 | 0,49 |
|---|
| w III roku | | | 0,48 | 0,52 | 0,52 | 0,50 | 0,41 | 0,47 | 0,62 | 0,56 | 0,52 |
|---|
| w IV roku | | | | 0,59 | 0,60 | 0,56 | 0,50 | 0,49 | 0,70 | 0,66 | 0,62 |
|---|
| w V roku | | | | | 0,61 | 0,59 | 0,64 | 0,58 | 0,77 | 0,65 | 0,67 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję jego średnich zarobków do średnich zarobków w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartości powyżej 1 oznaczają, że przeciętnie absolwenci zarabiają powyżej średniej w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości poniżej 1 oznaczają wynagrodzenie poniżej średniej.
Absolwenci po studiach są zazwyczaj na początku swojej kariery zawodowej, stąd wskaźnik ten często przyjmuje wartości poniżej 1.
Względny wskaźnik zarobków w I roku po dyplomie
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów z 2020 roku
artystyczne (Ist.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.