Są to dane zbiorcze z różnych uczelni. Uwzględnione są kierunki, w których w danym roku było przynajmniej 10 absolwentów.
⇑Liczba absolwentów
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| liczba absolwentów |
|---|
| rok 2018 | 62 |
|---|
| rok 2019 | 30 |
|---|
| rok 2020 | 20 |
|---|
| rok 2021 | 26 |
|---|
| rok 2022 | 28 |
|---|
| rok 2023 | 14 |
|---|
| rok 2024 | 29 |
|---|
Liczba absolwentów
informatyczne (IIst.)
wykres: liczba absolwentów w latach 2014-2024.
⇑Dalsze studia
Procent absolwentów, którzy mieli doświadczenie studiowania po uzyskaniu dyplomu:
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| % absolwentów |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 4,9% |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 0,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 10,0% |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 7,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 10,7% |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 7,1% |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 6,9% |
|---|
Uwzględnione są zarówno przypadki kontynuowania studiów rozpoczętych przed uzyskaniem dyplomu, jak i studiów podjętych po dyplomie.
Dalsze studia po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy kontynuowali studia po uzyskaniu dyplomu
⇑Ryzyko bezrobocia
Ryzyko bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 |
|---|
| w I roku | 2,6% | 3,6% | 1,2% | 2,9% | 2,5% | 3,6% | 2,2% |
|---|
| w II roku | | 7,1% | 0,3% | 4,8% | 0,8% | 3,3% | 0,2% |
|---|
| w III roku | | | 0,6% | 1,6% | 1,7% | 3,3% | 0,3% |
|---|
| w IV roku | | | | 1,9% | 0,8% | 1,4% | 1,6% |
|---|
| w V roku | | | | | 1,2% | 0,0% | 2,0% |
|---|
Ryzyko bezrobocia w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Ryzyko bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
informatyczne (IIst.)
wykres: ryzyko bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 |
|---|
| w I roku | 1,04 | 0,69 | 0,26 | 0,70 | 0,46 | 0,71 | 0,43 |
|---|
| w II roku | | 1,35 | 0,10 | 0,89 | 0,24 | 0,45 | 0,05 |
|---|
| w III roku | | | 0,12 | 0,38 | 0,52 | 0,47 | 0,05 |
|---|
| w IV roku | | | | 0,52 | 0,26 | 0,25 | 0,30 |
|---|
| w V roku | | | | | 0,41 | 0,00 | 0,39 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję indywidualnego ryzyka bezrobocia do średniej stopy rejestrowanego bezrobocia w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartość wskaźnika jest równa średniej tych proporcji.
Wartości poniżej 1 oznaczają niższe przeciętnie ryzyko bezrobocia absolwentów niż w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości powyżej 1 oznaczają wyższe ryzyko.
Względny wskaźnik bezrobocia w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z lat 2014-2024 w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
Względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z 2020 roku
informatyczne (IIst.)
wykres: względny wskaźnik bezrobocia dla absolwentów z roku 2020 w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym roku po uzyskaniu dyplomu
⇑Praca
Średni czas poszukiwania pierwszej pracy po uzyskaniu dyplomu (w miesiącach)
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę |
|---|
| absolwenci z roku 2018 | 0,16 | 6,44 |
|---|
| absolwenci z roku 2019 | 2,17 | 6,30 |
|---|
| absolwenci z roku 2020 | 2,95 | 6,27 |
|---|
| absolwenci z roku 2021 | 1,83 | 5,52 |
|---|
| absolwenci z roku 2022 | 1,86 | 4,41 |
|---|
| absolwenci z roku 2023 | 0,79 | 0,92 |
|---|
| absolwenci z roku 2024 | 1,61 | 3,11 |
|---|
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej jakiejkolwiek pracy
informatyczne (IIst.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej jakiejkolwiek pracy po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Liczba miesięcy na znalezienie pierwszej pracy na umowę o pracę
informatyczne (IIst.)
wykres: średnia liczba miesięcy pomiędzy miesiącem uzyskania dyplomu a miesiącem podjęcia pierwszej pracy po dyplomie na umowę o pracę. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Procent absolwentów, którzy pracowali w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| jakakolwiek praca | umowa o pracę | samozatrudnienie |
|---|
| abs. z roku 2018 | 93,5% | 67,7% | 33,9% |
|---|
| abs. z roku 2019 | 90,0% | 66,7% | 30,0% |
|---|
| abs. z roku 2020 | 85,0% | 60,0% | 20,0% |
|---|
| abs. z roku 2021 | 84,6% | 61,6% | 19,2% |
|---|
| abs. z roku 2022 | 92,8% | 53,6% | 42,9% |
|---|
| abs. z roku 2023 | 100,0% | 85,7% | 21,4% |
|---|
| abs. z roku 2024 | 93,1% | 65,5% | 20,7% |
|---|
Wartości te pokazują, za jaką część absolwentów w badanym okresie wpłynęła składka z tytułu pracy: jakiejkolwiek, na umowę o pracę oraz samozatrudnienia.
Jakakolwiek praca w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy podjęli jakąkolwiek pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca na umowę o pracę w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie.
Praca w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
informatyczne (IIst.)
wykres: procent absolwentów z lat 2014-2024, którzy pracowali na zasadzie samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie.
Czas pracy, jako procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów w pierwszym roku po dyplomie
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 |
|---|
| jakakolwiek praca | 81,6% | 94,0% | 83,4% | 82,0% | 78,3% | 88,9% | 90,5% |
|---|
| umowa o pracę | 54,6% | 75,0% | 47,6% | 57,4% | 55,0% | 63,3% | 60,7% |
|---|
| samozatrudnienie | 17,5% | 13,1% | 36,6% | 18,3% | 20,0% | 26,1% | 29,5% |
|---|
Jest to średni procent miesięcy przepracowanych przez absolwentów: w jakiejkolwiek formie, na umowę o pracę oraz w ramach samozatrudnienia. Wartości te informują o długotrwałości pracy.
Czas pracy w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w jakiejkolwiek formie w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie na umowę o pracę
informatyczne (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych na umowę o pracę w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Czas pracy w I roku po dyplomie w ramach samozatrudnienia
informatyczne (IIst.)
wykres: procent miesięcy przepracowanych w ramach samozatrudnienia w pierwszym roku po dyplomie. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
⇑Wynagrodzenie
Średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 |
|---|
| w I roku | 6 963 zł | 12 020 zł | 7 772 zł | 7 833 zł | 4 099 zł | 7 238 zł | 5 462 zł |
|---|
| w II roku | | 12 341 zł | 9 662 zł | 10 533 zł | 5 324 zł | 9 100 zł | 7 289 zł |
|---|
| w III roku | | | 11 091 zł | 12 363 zł | 7 327 zł | 12 760 zł | 9 136 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 13 514 zł | 9 072 zł | 14 085 zł | 9 472 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 10 633 zł | 15 226 zł | 11 988 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki ze wszystkich form zatrudnienia uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony. Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie w ogóle nie mieli zatrudnienia.
Wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku ze wszystkich źródeł
informatyczne (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie ze wszystkich źródeł w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| absolwenci 2024 | absolwenci 2023 | absolwenci 2022 | absolwenci 2021 | absolwenci 2020 | absolwenci 2019 | absolwenci 2018 |
|---|
| w I roku | 7 350 zł | 12 911 zł | 8 258 zł | 7 489 zł | 4 495 zł | 7 238 zł | 5 588 zł |
|---|
| w II roku | | 13 426 zł | 9 679 zł | 10 737 zł | 5 693 zł | 9 375 zł | 7 181 zł |
|---|
| w III roku | | | 11 171 zł | 12 355 zł | 7 438 zł | 12 761 zł | 8 988 zł |
|---|
| w IV roku | | | | 14 168 zł | 8 798 zł | 14 139 zł | 9 155 zł |
|---|
| w V roku | | | | | 10 352 zł | 15 208 zł | 11 828 zł |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznaczane są łączne zarobki z tytułu umów o pracę uzyskane w badanym okresie. Suma ta dzielona jest przez liczbę miesięcy, w których absolwent był zatrudniony na umowę o pracę.
Pomijani są absolwenci, którzy w badanym okresie nie byli zatrudnieni na umowę o pracę.
Wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Wynagrodzenie absolwentów z 2020 roku z umowy o pracę
informatyczne (IIst.)
wykres: średnie miesięczne wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów po uzyskaniu dyplomu
dla kierunków z grupy informatyczne, studia II stopnia
| abs. 2024 | abs. 2023 | abs. 2022 | abs. 2021 | abs. 2020 | abs. 2019 | abs. 2018 |
|---|
| w I roku | 0,89 | 1,71 | 1,22 | 1,40 | 0,81 | 1,46 | 1,19 |
|---|
| w II roku | | 1,60 | 1,35 | 1,67 | 0,96 | 1,70 | 1,50 |
|---|
| w III roku | | | 1,37 | 1,73 | 1,18 | 2,15 | 1,74 |
|---|
| w IV roku | | | | 1,70 | 1,30 | 2,16 | 1,63 |
|---|
| w V roku | | | | | 1,37 | 2,11 | 1,85 |
|---|
Dla każdego absolwenta wyznacza się proporcję jego średnich zarobków do średnich zarobków w jego powiatach zamieszkania w okresie objętym badaniem. Wartości powyżej 1 oznaczają, że przeciętnie absolwenci zarabiają powyżej średniej w ich powiatach zamieszkania, zaś wartości poniżej 1 oznaczają wynagrodzenie poniżej średniej.
Absolwenci po studiach są zazwyczaj na początku swojej kariery zawodowej, stąd wskaźnik ten często przyjmuje wartości poniżej 1.
Względny wskaźnik zarobków w I roku po dyplomie
informatyczne (IIst.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w I roku po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z lat 2014-2024.
Względny wskaźnik zarobków absolwentów z 2020 roku
informatyczne (IIst.)
wykres: względny wskaźnik zarobków absolwentów w kolejnych latach po uzyskaniu dyplomu. Dotyczy absolwentów z 2020 roku.